Technologia

Hotele, restauracje, cateringSłużba zdrowiaObiekty użyteczności publicznejNieruchomościTransportSport i rekreacjaPrzemysł

Produkty

No-Touch CleaningOmniFlexWyposażenie dodatkoweSprzątanie ręczneProdukty do sprzątania punktowegoPomiar ATP ZAREJESTRUJ
PRODUKT

 

strona główna / Obiekty dla zwierząt

Obiekty dla zwierząt

2015-10-04

Obiekty dla zwierząt

Z Wikipedii Wolnej Encyklopedii: "Światowy Dzień Zwierząt" - święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii."

Przy tej okazji warto zwrócić szczególną uwagę na warunki higieniczne, w jakich są hodowane, pielęgnowane i leczone. Z roku na rok nasza świadomość w zakresie czystości wzrasta, jednak nie zawsze widzimy potrzebę jej utrzymywania w obiektach dla zwierząt. A to ważne nie tylko ze względu na zdrowie naszych podopiecznych, ale także na nasze własne.

W sprzątaniu tych pomieszczeń warto też wykorzystywać ekologiczne rozwiązania oszczędzające wodę, chemię i czas a przede wszystkim pozostawiające powierzchnie higienicznie czyste, suche i bezpieczne dla użytkowników.

Szpitale, przychodnie  dla zwierząt

 Dla właścicieli zwierząt odwiedzających przychodnie i kliniki weterynaryjne zdrowie ich pupili jest najważniejsze, a więc warto dać im poczucie bezpieczeństwa i zapewnić , że obiekty te są sprzątane właściwie. Z każdą godziną odwiedzające je zwierzęta pozostawiając bakterie roznoszące nie tylko zapachy ale i niebezpieczne choroby. Poczekalnia, stół do badania, a nawet korytarze mogą być zanieczyszczone zwierzęcymi odchodami, płynami ustrojowymi i drobnoustrojami. Sprzątanie tych obszarów to nie tylko kwestia zmycia ich za pomocą mopa, ale konieczność dezynfekcji w celu pozbycia się bakterii. Używanie odpowiednich narzędzi pozwoli na szybkie wysprzątanie i zdezynfekowanie pomieszczeń pozostawiając je higienicznie czystymi, bezpiecznymi i bardziej przyjaznymi dla pacjentów i ich właścicieli.

Podłogi

Jedynym sposobem aby kontrolować rozprzestrzenianie się chorób z powodu „nieszczęśliwych wypadków” jest natychmiastowe posprzątanie po zdarzeniu. Tradycyjne metody sprzątania podłóg nie są w stanie uporać się z problemem. Zamiast zbierać bakterie i wirusy z podłogi mopy pomagają się im rozprzestrzeniać. Najlepszym sposobem usuwania brudu i bakterii z każdego rodzaju zmywalnych podłóg jest zastosowanie urządzenia OmniFlex AutoVac firmy Kaivac. Ten kompaktowy system  zastępuje znacznie większe szorowarki ale jest niewiele większe od wiadra z mopem. AutoVac dozuje środek czyszczący, który pomaga oderwać się brudowi od podłoża, następnie rozprowadza go na powierzchni za pomocą mopa z mikrofibry, aby go wreszcie odessać  pozostawiając podłogę całkowicie suchą i wolną od zanieczyszczeń i bakterii. Aby uczynić sprzątanie jeszcze bezpieczniejsze i łatwiejsze Kaivac stworzył model bezprzewodowy.

 

Stół do badania

Stoły do badania pacjentów są miejscami, które mają zagwarantowany kontakt z chorymi pacjentami przez cały dzień. Zwierzętom które są ciężko chore i często przerażone zdarza się nie kontrolować potrzeb fizjologicznych podczas badania. Środek dezynfekujący i ręczniki papierowe wydają się być dobrym rozwiązaniem w tych przypadkach, ale pod koniec dnia góra zużytych ręczników może przysłonić  nam dbałość o środowisko naturalne. Bardziej ekologicznym rozwiązaniem będzie zastosowanie zestawu KaiFly firmy Kaivac. Po naniesieniu środka czyszczącego za pomocą sprayu, rozprowadzamy go przy użyciu mikrofibry a na koniec zbieramy całą wilgoć i zanieczyszczenia gumową ściągaczką. W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.