Technologia

Hotele, restauracje, cateringSłużba zdrowiaObiekty użyteczności publicznejNieruchomościTransportSport i rekreacjaPrzemysł

Produkty

No-Touch CleaningOmniFlexWyposażenie dodatkoweSprzątanie ręczneProdukty do sprzątania punktowegoPomiar ATP ZAREJESTRUJ
PRODUKT

 

strona główna / Polskie szkoły też mogą być czyste!

Polskie szkoły też mogą być czyste!

2015-06-17 Warszawa

Drodzy Rodzice, Dyrektorzy Szkół i Nauczyciele,

Niniejszym pismem pozwalamy sobie zwrócić Państwa uwagę na aspekt czystości w polskich placówkach oświatowych.

Brudne, zanieczyszczone miejsca nauki i pracy to chorzy uczniowie i pracownicy oświatowi. Poniżej przedstawiamy wyniki badań prowadzonych przez niezależne amerykańskie uczelnie pokazujące, że w ciągu roku szkolnego uczniowie tracą 22 miliony dni z powodu zwykłego przeziębienia i aż 38 milionów dni z powodu grypy. Niektórzy uczniowie szkół podstawowych zapadają na przeziębienie lub grypę nawet do 8-10 razy w roku szkolnym. Średnia nieobecności ucznia w roku to cztery i pół dnia, a nieobecności nauczyciela - ponad pięć dni. W związku z tym koszty związane z ich absencją są ogromne. Nieobecności nauczycieli kosztują szkoły więcej niż 25 miliardów dolarów rocznie a organizacja ich zastępstw 4 miliardy dolarów rocznie – razem blisko 30 miliardów dolarów! Zaś powtarzające się absencje uczniów prowadzą do nawarstwiających się braków  w przerabianym materiale, a nawet do rezygnacji ze szkoły.

W jaki sposób bakterie dostają się do naszych organizmów? – Zarazki przenoszone są poprzez dotykanie najpierw zanieczyszczonych powierzchni a następnie dotykanie oczu, nosa i ust. Wirusy, przeziębienia i grypy mogą żyć na różnych powierzchniach od kilku sekund do 48 godzin, a niektóre bakterie nawet przez długie miesiące. Największymi siedliskami bakterii w amerykańskich szkołach są:

- krany do picia wody – 2.700.000 bakterii na cal,

- tace na posiłki – 33.000 bakterii na cal,

- krany z zimną wodą – 32.000 bakterii na cal,

- talerze na stołówce – 15.000 bakterii na cal,

- klawiatury komputerów – 3.300 bakterii na cal

- siedziska toalet – 3.200 bakterii na cal.

Budżet na utrzymanie szkolnych obiektów w amerykańskim systemie oświaty jest systematycznie zmniejszany co powoduje, że szkoły stają się coraz brudniejsze i problemy     z absencją, trudnościami szkolnymi i większymi kosztami się potęgują. (Podobna sytuacja występuje w naszym kraju.)

Tylko niespełna 45% szkół zapewnia właściwe procedury postępowania w chorobach infekcyjnych. Dzieje się tak dlatego, że czystość jest zazwyczaj określana poprzez zmysł wzroku. Gdyby pod uwagę brane były mierzalne wskaźniki czystości pokazujące ilość zanieczyszczeń biologicznych, warunki zdrowotne w szkołach znacznie by się poprawiły.

Amerykańskie władze stanowe i szkolne zdecydowały się wprowadzić do szkół Standard Czystości ISSA K-12, dający możliwość mierzenia poziomu czystości, zabezpieczający zdrowie uczniów i nauczycieli i w konsekwencji poprawiający wyniki nauczania.

Nie czekajmy na obniżenie warunków czystości w polskich placówkach oświatowych i skorzystajmy z amerykańskich doświadczeń i osiągnięć już dziś! Wdrażajmy standardy czystości, pozwalające na poprawę wyników nauczania poprzez stosowanie właściwych procedur sprzątania obiektów oświatowych i stosowania technologii pozwalających osiągać higieniczne rezultaty.

Na ostatnich Międzynarodowych Targach Czystości ISSA INTERCLEAN poruszona została kwestia wdrożenia standardu K-12 w polskich szkołach. Korzyści wynikające ze stosowania wypracowanych norm polegają nie tylko na podniesieniu wyników nauczania, poprawie warunków pracy i nauki ale również, albo przede wszystkim, na generowaniu oszczędności.

Wszystkim rodzicom zależy na jak najlepszych szkołach i warunkach dla swoich dzieci oraz na wysokich wynikach w nauce. Miarą satysfakcji nauczycieli są rezultaty ich pracy czyli wyniki osiągane przez uczniów, gronu pedagogicznemu zależy również na poprawie ich warunków pracy. Zaś dyrektorom zarządzającym budżetami szkół zależy na oszczędnym gospodarowaniu funduszami. Stosowanie standardów czystości ISSA w połączeniu z urządzeniami i technologią firmy Kaivac gwarantuje zabezpieczenie interesów wszystkich zainteresowanych.

Liczymy na Państwa otwartość i zaangażowanie we wprowadzaniu nowych rozwiązań.

Z poważaniem,

Zespół KV SystemW celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.