Technologia

Hotele, restauracje, cateringSłużba zdrowiaObiekty użyteczności publicznejNieruchomościTransportSport i rekreacjaPrzemysł

Produkty

No-Touch CleaningOmniFlexWyposażenie dodatkoweSprzątanie ręczneProdukty do sprzątania punktowegoPomiar ATP ZAREJESTRUJ
PRODUKT

 

strona główna / Wskazówki jak czyścić podłogę

Wskazówki jak czyścić podłogę

2015-09-24

Podłogi są najlepiej utrzymane kiedy opracowany jest dla nich szczegółowy plan sprzątania. Dlatego Kaivac, twórca systemu AutoVac do czyszczenia podłóg, wypracował wskazówki do sformułowania planu czyszczenia podłóg. Te porady gwarantują, że nie osiągniemy celu „donikąd” ale znakomite rezultaty.

Kto jest kim?/Co jest czym?

Program utrzymania podłogi działa najlepiej, gdy jest jasno określone jakie prace pielęgnacyjne w obiekcie będą wykonywane, jakie zadania stoją przed nami, jaka jest ich częstotliwość i kto będzie się nimi zajmował.

Jak? i Kiedy?

Plan powinien jasno wyznaczać jak podłogi będą utrzymywane, jaki sprzęt zostanie wybrany, jakie środki czyszczące będą i produkty będą używane i jak często podłogi będą polerowane, szorowane i zabezpieczane polimerami.

Dlaczego?

Ile ta podłoga jest warta i… dlaczego? Odpowiedź na to pytanie pozwoli określić ile czasu i środków należy zainwestować w utrzymanie podłogi. Jeśli to jest podłoga w holu, recepcji warto zwrócić uwagę na fakt, że to miejsce publiczne, bardzo rzucające się w oczy i odzwierciedlające charakter całego obiektu. Jeśli jest to podłoga w magazynie lub w serwisie mechanicznym będzie wymagała mniej nakładów czasu i środków. Dlaczego? Ponieważ nie jest w przestrzeni publicznej.

Pomocnicy

Pomocnikami w utrzymaniu czystości są, np. profesjonalne maty wejściowe w głównych wejściach budynku. Będzie nim również poziom utrzymania czystości na zewnątrz. Im lepiej utrzymane przejścia na zewnątrz obiektu tym łatwiej utrzymać czystość wewnątrz.

Wyposażenie

To odnosi się do środków i urządzeń do utrzymania czystości. Wyposażenie personelu sprzątającego powinno być łatwe w użyciu, oszczędne, powinno mieć niskie koszty utrzymania przy jednocześnie udowodnionej efektywności.

“Ten ostatni punkt jest właściwie kluczem do całego planu sprzątania”, powiedział Matt Morrison, manager ds. komunikacji w Kaivac USA. „Skuteczne i finansowo opłacalne maszyny i urządzenia do pielęgnacji podłóg są tak zwaną oliwą, pozwalającą na dobre funkcjonowanie całego mechanizmu.”W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.