Technologia

Hotele, restauracje, cateringSłużba zdrowiaObiekty użyteczności publicznejNieruchomościTransportSport i rekreacjaPrzemysł

Produkty

No-Touch CleaningOmniFlexWyposażenie dodatkoweSprzątanie ręczneProdukty do sprzątania punktowegoPomiar ATP ZAREJESTRUJ
PRODUKT

 

strona główna / Bakterie - pasażerowie na gapę

Bakterie - pasażerowie na gapę

2015-07-30 Warszawa

W artykule lipcowego wydania European Cleaning Journal przytaczane są wyniki badań amerykańskiego profesora mikrobiologii James'a Barbaree z Auburn University w Alabamie. Udowodnił on, że niektóre bakterie mogą żyć i podróżować samolotami nawet przez kilka dni. I tak, na przykład bakteria E. coli może przetrwać do 4 dni na pokładzie samolotu a MRSA (gronkowiec złocisty) nawet do 7 dni. Najwięcej groźnych zarazków znajduje się między innymi na plastikowych stolikach i okiennych zasłonkach oraz klamkach toalet i skórzanych siedzeniach. Są to powierzchnie twarde, a więc łatwo zmywalne. Niestety problem, na który wskazuje autor artykułu to brak czasu załogi na posprzątanie pokładu pomiędzy lotami. Jednym z rozwiązań może być informowanie pasażerów, nawet tych z biznes klasy, że na ich koszt i zagrażając ich zdrowiu i życiu podróżują niebezpieczne bakterie.

Rozwiązaniem, które my proponujemy jest wykorzystanie następujących akcesoriów firmy Kaivac:W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.